Maçlarda Artan Şiddet

Biliyoruz bu bir turnuva ve biliyoruz ki elbette maçlarda heyacan ve aşırılığa gitmeyen tartışmalar olacak. Hakaret değil ama. Fakat hakarete varan ve geçen, karşı takım oyuncusuna açıkça küfür etme, tekme atma ve hele hele kafa vurma(lar)! Bunun da ötesinde ve acısı zorla bulduğumuz değerli bir hakemle maç sonrası fizeksel olarak kavgaya girişmek ve ‘sen para mı yedin’ demek! Asla kabul edilemez! Asla bu ne bize ve ne de turnuvanın amacına yakışan bir durum değil. Böyle durumlar maçların takibini de soğutuyor. Buna müsade etmemeliyiz. Bu turnuvanın tek bir amacı var; arkadaşlığı, beraberliği ve kardeşliği yaymak. Öğrencilerimizle hocalar ve çalışanlar arasındaki tanışmayı artırmak, ilişkilerimizi güçlendirmek. İlaveten Diş Hekimliğindeki hocalarımız, öğrencilerimiz ve çalışan arkadaşlarımızı da turnuva bünyesine koyduk ki iki kardeş olan sağlık birimi arasında yukarıdaki ilişkilerimiz daha da güzelleşsin ve şekillensin. Bu turnuva Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği arasında olan bir turnuva da değil. Lütfen bunu böyle görmeyelim ve öğrencilerimize bu şekilde GAZ vermeyelim.
Bunları hep beraber önlemez ve bu artarak devam ederse bize bir karar vermek kalıyor: ya turnuvayı kaldıracağız veya eski duruma yani sadece SDU Hastanesinin bir turnuvası şekline dönmek zorunda kalacağız. Takım yöneticileri ve kaptanları lütfen bu gibi kendilerini kaybeden ve aşırılığa giden oyuncuları -çok iyi oyuncular da olsa- takımınıza almayınız ve dahil etmeyiz. Hep beraber turnuvalarımızı güzelleştirelim. Bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Başka bi sponsor hoca dedi ki:

  Çok doğru bi yazı olmuş güzel bi birliktelik olsun istiyoruz

 2. ÖTEKİ SPONSOR HOCA dedi ki:

  güzel yazılmış. eline sağlık. yazılanların hepsi doğru. turnuvayı daha güzelleştirelim.

 3. SPONSOR HOCA dedi ki:

  Hiç bir zaman diş yada tıp olarak ayırt eden görmedim ve bizde etmedik demekki bu yazıyı yazan (lar) bu bilinçtesiniz. ve gruplardan itibaren çeyrek finalde 2 diş takımı birbiriyle yapsın diye yorumlar yapan da belli her neyse hiç bir zaman hiç bir takımı ayırmadık.
  NOT: Tehditkar olmuş biraz Diş Hekmliğini almayız dercesine cokta önemli değil bir idda için hır gür için girilmiyor tunuvaya. sadece keyf almak için heyecan için. Söylenecek çok sey var ama neyse.ALırsanız turnuvaya seneye görüşmek üzere almazsanızda izlemeye geliriz Herkezi seviyoruz 🙂

Bir cevap yazın